R portál

Pôvodná stránka

old.slovakrug­by.sk

Generálny partner

Partneri

s7-1.jpg

Ženy úspešne na ME 7´s - konferencia 1 v Sarajeve.

Takto pred rokom Slovenská rugbyová únia nedokázala vyslať reprezentačný tím žien najmä z finančných dôvodov na Majstrovstvá Európy 7´s do chorvátskeho Záhrebu, čo následne znamenalo pád v európskej tabuľke až na samé dno. S pomocou našich reklamných partnerov Respect Slovakia s.r.o., JANDL marketing a reklama s.r.o., Arval Slovakia s.r.o. a TT Pharma s.r.o. sme tento rok zabezpečili dôstojnú prípravu a účasť na Majstrovstvách Európy žien konferencie 1, ktoré sa konali v dňoch 23.-24. 7. v Sarajeve v Bosne a Hercegovine. Na turnaji sa zúčastnilo 15 reprezentačných tímov a jeden spoločný výber, ktorý súťažil pod názvom Balkan Selection. Naše dievčatá sa v silnej konkurencii nestratili a odvďačili sa tým najlepším spôsobom, keď skončili na peknom štvrtom mieste. Stačilo možno trošku viac športového šťastia a mohli to dotiahnuť až do finále.

V skupinovej fáze naše reprezentantky nenašli premožiteľa a všetky zápasy vyhrali s prehľadom, keď porazili Litvu 45:0, Bulharsko 36:10 a úplne deklasovali Srbsko 52:0. Celkové skóre v základnej skupine sa zastavilo na 133:10 a postupovali sme z prvého miesta do štvrťfinálového zápasu, v ktorom sme narazili na Chorvátsko. Aj nad silným tímom Chorvátiek sme dokázali zvíťaziť a dobre zabezpečenou obranou sme dievčatám od Jadranu nedovolili skórovať, výsledok znel v náš prospech 17:0, čo nás následne posúvalo do bojov o medaily.

V semifinálovom dueli sme sa stretli s reprezentáciou Malty a dovolíme si tvrdiť, že naše dievčatá mali aj v tomto zápase na víťazstvo, keď sa väčšia časť zápasu odohrávala pred bránkoviskom súpera. Žiaľ, pár naších chýb dokázali ženy s maltézskym krížom na hrudi pretaviť do bodov, keď nám dali lekciu z efektivity a dvakrát prešprintovali celé ihrisko. Konečný verdikt zápasu znel 14:7 pre Maltu a našim dievčatám ostali len oči pre plač. Po ťažkom semifinálovom zápase, ktorý nás stál veľa fyzických ako aj psychyckých síl, sme išli hrať o bronz proti Turecku, ktoré predvádzalo asi najkrajšie rugby na turnaji a tiež trochu smolne prehralo v druhom semifinále s Lotyšskom 7:12.

S rýchlonohými Turkyňami sme dokázali držať krok v prvom polčase, keď na oboch stranách padla jedna päťka. Do druhého polčasu po dlhšej prestávke, ktorú spôsobila prietrž mračien nad Sarajevom, sme nastupovali s odhodlaním zabojovať o bronz. Žiaľ, mokrý terén viac prospel súperovi a tiež mal viac fyzických síl v poslednom zápase pre nás na turnaji. Konečný rezultát stretnutia Slovensko – Turecko 5:19.

Áno, skončili sme štvrtí so zemiakovou medailou, ale aj o tom je šport a my môžeme s hrdosťou vyhlásiť, že sme na naše dievčatá pyšní! Štvrté miesto Slovenska na Majstrovstvách Európy konferencie 1, zatiaľ znamená najlepšie umiestnenie ženskej reprezentácie na vrcholových podujatiach a pevne veríme, že tento úspech bude motivovať kluby k ďalšej práci a rozvoji ženského rugby u nás doma.

Reprezentovali: Lucia Bohušová, Zuzana Bičianová, Katarína Kubalová, Katarína Bezúchová, Veronika Oupická, Radana Sládková, Pavla Zahrádková, Jana Kaňková, Nikola Pářiková, Simona Hrabalová, Martina Nejezchlebová, Veronika Drátovská.

Tréner: Martin Šlosárek Manažér: Michal Mihálik Fyzioterapeut: Peter Marušic

Baby ďakujeme! Pome!

Konečná tabuľka v galérii

V.K.