R portál

Pôvodná stránka

old.slovakrug­by.sk

Generálny partner

Partneri

tabulka-conferencia-2.jpg

U18 SR - Malta 15:7. Konečné 4. miesto ME konferencia 2

V poslednom zápase na európskom šampionáte U18 naši mladíci dokázali zvíťaziť nad výberom Malty 15:7. V prvom polčase nám trocha zväzovala ruky nervozita spôsobená faktom, že sme boli miernym favoritom. Nepokoj sa odzrkadlil v horších skládkach, neodvalovaní sa v ruckoch, za čo sme boli potrestaní trestnými kopmi. V posledných minútach prvého polčasu sme dokonca dostali päťku do šatne, čo po psychickej stránke tiež nebola vzpruha pre hráčov s dvojkrížom na prsiach. Polčas SR – Malta 5:7. Cez prestávku tréneri museli opätovne trocha zvýšiť hlas a hráčov motivovať do druhého polčasu. V ňom sme dokázali otočiť zápas do víťazného konca a chlapci na ihrisku dali do toho viac než 100%, takže sme na koniec zaslúžene vyhrali 15:7 v tomto nervydrásajúcom súboji o konečné 4. miesto v Európskej konferencii 2. Víťazstvo nad Maltou sa zapíše do histórie slovenského rugby, pretože to bola prvá výhra v kategórii osemnástiek na vrcholnom európskom podujatí. Pri väčšej dávke športového šťastia sme mohli byť aj o dva stupienky vyššie. Najviac nás môžu mrzieť nešťastné tesné prehry s Bulharskom, keď sme dostali päťku po zrazenom odkope a prehra s Bosnou možno ešte o trochu viac, kde sme síce už boli v bránkovisku, ale náš hráč dostúpil na koncovú čiaru a body nám neboli uznané. Žiaľ, na keby sa nehrá, takže nám ostáva len poďakovať súperom za ich predvedený výkon.

Náš tím bol vyhodnotený ako najmenej potrestané mužstvo počas šampionátu a vyhrali sme pohár FAIR PLAY. Ktorý bol aspoň malou náplasťou za dobre odvedenú hru a disciplínu počas ME. Taktiež sme na náš tím počuli slová chvály z úst zástupcov Rugby Europe, ktorí boli príjemne prekvapení naším výkonom a tiež zdôraznili, že sme nemali športové šťastie, ktoré bolo snáď dané ako nováčikovská daň.

V mene Slovenskej Rugbyovej Únie chcem poďakovať rodine p. Guľáša a Theovi Fouillade, ktorí nás prišli podporiť priamo do ďalekej Andorry. Celému realizačnému tímu za prípravu nášho mužstva a super servis počas ME. Všetkým fanúšikom, ktorí nám doma držali palce a na diaľku nás podporovali. Našim partnerom za finančnú a materiálnu pomoc, bez ktorej by sme to všetko len ťažko zvládli. A v neposlednom rade všetkým hráčom za vzornú reprezentáciu Slovenskej republiky. ĎAKUJEME.

Body SR: Nemec (5,3,2) Berger (5)

Zostava SR: 1.Dávid Košťál, 2.Martin Berger, 3.Jakub Augustin, 4.Dávid Klčo, 5.Dominik Guľáš, 6.Martin Urbánek, 7.Dávid Brešťák, 8.Filip Filipiak, 9.Daniel Nemec, 10.Adam Scherer, 11.Martin Kováč, 12.Denis Juřík, 13.Dominik Kotešovský, 14.Dávid Drozd, 15.Lukáš Pomajbo.

16.Lukáš Chmelo, 17.Peter Páleník, 18. Marek Kováč, 19.Tomáš Opial, 20.Lukáš Marek, 21.Pavlo Osypenko, 22.Lukáš Kessl, 23.Filip Bobek, 24.Michal Líška.

RT: Vladimír Kubala, Eduard Krützner, Charles Cimetiere, Terry Purton, Filip Kráľ, Ján Čermák, Martin Such.

Konečná tabuľka v galérii.

Vladimír Kubala