R portál

Pôvodná stránka

old.slovakrug­by.sk

Generálny partner

Partneri

zdroj-rk-b1.jpg

U18 BiH - SR 5:0

Naša juniorská reprezentácia aj vo svojom druhom zápase na ME v Andorre prehrala, keď podľahla výberu Bosny a Hercegoviny tesne 0:5. V prvom polčase, kedy na oboch stranách nastalo viacero technických chýb a hralo sa väčšinou v našom obrannom území, sme len minimálne mohli vidieť atraktívne rugby. V posledných sekundách prvého polčasu vyvrcholil tlak súpera do vedenia, keď sme inkasovali cez krídelné priestory.

Po „vyčistení žalúdkov“ od trénerov sa naši chlapci po polčase vzchopili a predviedli viacero pekných kombinácií. Žiaľ, naša snaha neskončila položením, aj keď sme sa dostali za bránkovú čiaru súpera, kde sa naša „trištvrťka“ snažila dostať do výhodnejšej pozície pod bránku. Nanešťastie však prekročila koncovú čiaru ihriska, z čoho namiesto bodov rezultoval výkop z obranného územia Bosny. Našich chlapcov zajtra čaká voľný deň, ktorý naplno využijú na regeneráciu po fyzickej aj psychickej stránke.

V piatok si zmeráme sily s výberom Izraela od 16.50 h, ktorý dnes porazil Bulharsko 12:11.

Zostava SR: 1. Košťál, 2. Berger, 3. Augustin, 4. Marek, 5. Guľáš, 6. Urbanek, 7. Brešťák, 8. Filipiak, 9. Nemec, 10. Scherer, 11. Martin Kováč, 12. Juřík, 13. Osypenko, 14. Pomajbo, 15. Kotešovský.

16. Chmelo, 17. Páleník, 18. Marek Kováč, 19. Opial, 20. Klčo, 21. Kessl, 22. Drozd, 23. Bobek, 24. Líška.

RT: Kubala, Krützner, Cimetiere, Purton, Kráľ, Čermák, Such.