R portál

Pôvodná stránka

old.slovakrug­by.sk

Generálny partner

Partneri

u-18-4.jpg

Sústredenie U18. TJ SOKOL MARIÁNSKÉ HORY U18 - SR U18 7:38

Minulý víkend sa uskutočnilo na Morave sústredenie a zápas širšieho výberu reprezentácie juniorov SR U18.

Naši mladíci v sobotu absolvovali dvojfázový tréning na ihrisku RC Bystrc v Brne, pod vedením trénerského dua Kubala – Krützner. Prvý, predpoludňajší tréning, bol všeobecne zameraný na individuálnu techniku a prácu s loptou, hru v ruckoch a všeobecný pohyb po ihrisku. Druhý tréning bol zameraný na štandardné situácie v roji, mlyny, auty a hru po štandardkách. Útok sa prepracoval cez kopy až k základným signálom. Odohral sa aj tréningový zápas medzi naším výberom a kadetmi domáceho tímu, ktorý nám vyšiel, no najmä to bola výborná skúška pre našich juniorov. Mohli si vyskúšať a predviesť to, čo sa doposiaľ naučili v tréningovom tempe, kde tréneri priebežne zastavovali hru, vysvetľoval a upozorňovali hráčov na konkrétne chyby. Večer hráči a realizačný tím zrelaxovali svoje unavené telá v bazéne, pred pre nás dôležitým nedeľným zápasom.

V nedeľu po výdatných hotelových raňajkách naša ekipa plná očakávania nabrala smer Olomouc. Na neutrálnej pôde v Olomouci sa uskutočnilo odvetné stretnutie našej juniorky proti sokolíkom z Ostravy, ktorým naši mladíci podľahli v prvom stretnutí hranom v Piešťanoch 13:15. O jednej hodine popoludní hlavný rozhodca Petr Juřica úvodným hvizdom začal zápas, v ktorom sa bolo na čo pozerať. V prvých minútach bola hra viac-menej vyrovnaná, ale súper mal v nej o niečo navrch. V obrane sme neboli až takí dokonalí a ostravských hráčov sme vedeli odskladať až z druhej obrannej vlny, čo znamenalo, že sme strácali územie niekedy až o 20 metrov. V priebehu 15. minúty sme však dokázali dostať loptu útokom na krídlo, kde po peknom sóle skóroval Martin Kováč. V tomto momente sa náš tím dostal viac do hry a chlapci si začali veriť a po pár minútach položil a navýšil skóre Daniel Nemec. V posledných minútach prvého polčasu sme po opakovanom trestnom kope a posunutí o ďalších 10 metrov nedokázali ubrániť roj sokolov, ktorý nám položil body priamo pod háčko. V tomto momente sa niektorí naši hráči viac venovali zbytočným šarvátkam a diskusii s rozhodcom ako samotnej hre, čo bolo na škodu veci, lebo sme sa nechali zbytočne vyviesť zo zápasovej pohody a koncentrácie. Polčas vyznel v náš prospech 14:7.

Polčasovú prestávku využili tréneri okrem rád a poznatkov aj na dohovorenie poniektorým hráčom a pozdvihnutie nálady v mužstve.

Do druhého polčasu si mužstvo slová trénerov zobralo k srdcu a hralo o poznanie lepšie. Tím Ostravy sme zlepšenou obranou nenechali rozvinúť ich útočnú hru, aj skládky boli o poznanie lepšie. My sme sa dokázali vo väčšine prípadov presadiť útokom, keď dvakrát skórovala trištvrťka a raz sa presadila mlynová spojka. Bola nám prisúdená aj trestná päťka, keď náš prvoradník dostal úder do hlavy tesne pred bránkoviskom. Musím vyzdvihnúť prácu roja. Ak sme v predchádzajúcom zápase nevedeli poriadne zatlačiť do mlynu, ktorý sa z našej strany následne boril, tak v tomto zápase sme mali suverénne navrch a okrem našich mlynov sme dokázali vyhrávať aj mlyny súpera. Aby som len nechválil, tak sa v zápase objavili aj chybičky krásy, na ktorých odstránení musíme ešte poriadne zapracovať. Rezultát zápasu SR U18 – TJ Sokol Mariánské Hory 38:7.

Touto cestou by som som chcel poďakovať RC Bystrc a Jakubovi Vránovi za poskytnutie ihriska a sparing na sústredení. RC Olomouc a Vladimírovi Šmičkovi za poskytnutie ihriska na odvetný zápas proti TJ Sokol Mariánske Hory, lebo ihrisko v Ostrave bolo z dôvodu poveternostných podmienok nepoužiteľné. Hráčom a realizačnému tímu súpera za fér a dobrú hru. Rozhodcovi stretnutia Petrovi Juřicovi za kvalitné zvládnutie priebehu hry. Chlapcom gratulujem k ich prvej reprezentačnej výhre v rugby XV.

Naša juniorská reprezentácia sa predstaví pred Majstrovstvami Európy, ktoré sa budú konať koncom marca v Andorre, ešte 12. marca vo Viedni, kde si zmeria sily s tímom RC Donau Viedeň U18.

Slovensko reprezentovali: David Košťál, Dominik Guľáš, Lukáš Marek, Jakub Klčo, Lukáš Chmelo, Lukáš Pomajbo, Jakub Augustín, Dávid Drozd, Martin Kováč, Pavlo Osypenko, Lukáš Kessl, Filip Bobek, Adam Scherer, Denis Juřík, David Břešťák, Martin Berger, Daniel Nemec, Peter Pálenik, Anatolis Vozinis, Antoine Louis, Jakub Horváth, Tomáš Augustín, Martin Ježo. Všetci hráči zasiahli do hry.

Realizačný tím: Vladimír Kubala, Eduard Krützner, Peter Marušic, Terry Purton.

Body: Martin Kováč (5), Daniel Nemec (5 + 2 + 2 + 2 + 2), Denis Juřík (5 + 5), Antoine Louis (5), TP (5)

V.K