R portál

Pôvodná stránka

old.slovakrug­by.sk

Generálny partner

Partneri

dragon-sr-1.jpg

Sústredenie reprezentácie mužov + prípravný zápas Dragon Brno.

Minulý víkend sa uskutočnilo sústredenie širšieho výberu reprezentácie SR mužov v Brne. Na zraz sa dostavilo 24 hráčov a realizačný tím z deviatich klubov z celého Česka a Slovenska. Jedenásť hráčov sa ospravedlnilo zo zdravotných alebo pracovných dôvodov. Toto sústredenie bolo jediné pred Európskym pohárom národov – 3. divízie, ktoré sa uskutoční v dňoch 16. – 22. mája v estónskom hlavnom meste Tallin za účasti našej reprezentácie, domáceho Estónska, Bieloruska a Čiernej Hory.

Pre nepriaznivé poveternostné podmienky a vytrvalý dážď musel realizačný tím cez víkend improvizovať. Ihrisko Dragonu Brno v mestskej časti Cacovice bolo pod vodou, tak sme využili blízke ihrisko s umelým povrchom. V sobotu sa trénerské trio zameralo v dvoch tréningových jednotkách na obranu a štandardné situácie. V nedeľu na pravé poludnie sa odohral prípravný zápas širšieho výberu reprezentácie proti domácemu Dragonu. Zápas sa skončil spravodlivou remízou 20:20, pričom sa po položení nekopalo na bránu. V tomto stretnutí nešlo až tak o výsledok, ako o celkovú hru mužstva a viac to napovedalo trénerom o konečnej nominácii na ENC. Každý zo zúčastnených hráčov počas zápasu zasiahol do hry, kde dostal priestor na ukážku svojich kvalít. Potešujúce bolo, že do tímu boli začlenení aj dvaja nádejní juniori, ktorý si vyskúšali, ako chutí príprava v seniorskej reprezentácii.

Reprezentovali: Michal Mihálik, Juraj Krejčí, Lukáš Koštial, Ondrej Hankowski, Peter Bacigal, Andrej Náter, Ľudovít Vereš, Sam Morgan, Sebastián Náse, Martin Mihalik, Martin Májovský, Daniel Puha, Martin Veselý, Ján Szekely, Marián Múdrik, Miloš Tažký, Radek Harenčak, Patrik Ľoch, Jan Chupík, Radek Fialka, Marcel Mana, Tomáš Černohorský, Martin Hodaň, Dominik Guľáš, Jakub Augustin.

Realizačný tím: Josef Fišer, Pavel Lištvan, Vladimír Kubala, Ján Čermák.

V.K