R portál

Pôvodná stránka

old.slovakrug­by.sk

Generálny partner

Partneri

sr-u18-rc-donau-1.jpg

RU Donau Wien U18 - SR U18 7:21 (0:7)

V sobotu sa uskutočnil posledný prípravný zápas juniorskej reprezentácie pred Majstrovstvami Európy v Andorre. Náš tím zavítal do rakúskej metropoly Viedeň, kde odohral na ihrisku RC Donau vyrovnaný zápas proti domácej U18.

Zo začiatku nás súper zatlačil do našej 22-ky, kde sme síce vedeli ubrániť tlak domáceho mužstva, ale smerom dopredu sme pôsobili ustráchane a produkovali sme veľa technických chýb. Počas prvého polčasu sme sa len ojedinele dostali pred päťkovisko súpera a hralo sa zväčša na našej polovičke. Po jednej z mála našich prvopolčasových akcii, kde sme po mlyne na polovici ihriska zaútočili cez náš rýchlonohý útok až do súperovho obranného územia a lopta nám nevypadla dopredu sme dokázali skórovať. Stav stretnutia 0:7 sa do polčasu nezmenil.

V druhom polčase sa obraz hry radikálne nezmenil, raz sme dokázali položiť po úniku cez polovičku ihriska, kde sa hráči veľmi dobre podporovali a našu záverečnú päťku sme položili po 60-metrovom sóle. Ako som už spomínal, hráči vytvárali veľa technických chýb, najmä predhodov, po ktorých nasledoval mlyn pre súpera. Následne sme síce vedeli pretlačiť súperov mlyn, ale boli sme trestaní trestným kopom, lebo sme porušili pravidlo o tlaku v juniorskom mlyne, ktorý je stanovený na 1,5 metra. Za najväčší problém, na ktorom musíme okamžite zapracovať, považujem, že poniektorí hráči nepoznajú alebo zabudli pravidlo o postavení mimo hry v rucku. Za ofsajdy v tejto hernej situácii po niekoľkonásobnom upozornení sme dostali na záver stretnutia až dve žlté karty! Taktiež po trestnom kope dokázal súper využiť našu chybu a podarilo sa mu skórovať. Za klady v tomto vyrovnanom zápase, aj keď skóre napovedá niečo iné, považujem zlepšenie v skládkach, vybiehanie v obrane a zlepšenú komunikáciu oproti zápasu s Ostravou. Taktiež chcem vyzdvihnúť výkon kopáča, ktorý sa nemýlil ani raz, aj keď kopal na háčko po položení z ťažkého uhla. Konečný stav RC Donau Wien U18 – SR U18 7:21.

Body: Louis (5+5), Nemec (5+2+2+2)

Reprezentovali: David Košťál, Dominik Guľáš, Lukáš Marek, Jakub Klčo, Lukáš Chmelo, Lukáš Pomajbo, Jakub Augustín, Dávid Drozd, Martin Kováč, Pavlo Osypenko, Lukáš Kessl, Michal Kováč, Tomáš Opial, Dominik Kotešovský, Filip Bobek, Adam Scherer, Denis Juřík, David Břešťák, Daniel Němec, Peter Pálenik, Anatolis Vozinis, Antoine Louis, Martin Urbánek. Všetci hráči zasiahli do hry.

Realizačný tím: Vladimír Kubala, Eduard Krützner, Charles Cimetiere, Terry Purton, Filip Kráľ, Peter Marušic.

Highlights zo zápasu: http://www.dailymotion.com/video/x3xo43r

V.K