R portál

Pôvodná stránka

old.slovakrug­by.sk

Generálny partner

Partneri

Vyúčtovanie

Vyúčtovanie dotácii poskytnutých v roku 2017 a 2018 z Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.
Vyúčtovanie do 01.06.2018
Vyúčtovanie 8/2017
Vyúčtovanie 7/2017
Vyúčtovanie 6/2017
Vyúčtovanie 5/2017
Vyúčtovanie 4/2017
Vyúčtovanie 3/2017
Vyúčtovanie 2/2017
Vyúčtovanie 1/2017

sr1.jpg

Prvý hrací deň šampionátu juniorov U18.

Máme za sebou prvý zápasový deň európskeho šampionátu juniorov – Konferencie 2, ktorý sa odohráva v Piešťanoch. Dá sa povedať, že papieroví favoriti splnili svoj plán na 100 percent, keď v úvodnom štvrťfinálovom zápase zdolalo Chorvátsko Bulharov 43:0. V druhom zápase Izrael trocha potrápil Srbov, ale tí si nakoniec postrážili víťazstvo 26:18. Maďari deklasovali Moldavsko 71:0 a naši mladíci tiež dostali peknú nádielku od najväčšieho favorita turnaja Švajčiarov, ktorí našu juniorku porazili 62:0.

Čo sa týka samotného zápasu, bolo vidieť že švajčiarsky tím bol po fyzickej, ale hlavne technickej stránke jasne lepší a v ich hre sa prejavila tzv. francúzska škola. Našim chlapcom určite nemožno uprieť snahu a bojovnosť, ale na druhej strane im vôbec nevychádzali štandardné situácie aut a mlyn, nevybiehali na súpera v obrannej fáze hry, a tak mu následne dovoľovali rozvinúť jeho útok. Ten vybiehal zo značnej hĺbky a narobil veľké problémy našim zle skladajúcim hráčom. Problémy nám tiež spôsobovalo nedostatočné čistenie v ruckoch, kde nám poľahky súper bral šišku. V tomto stretnutí sme, žiaľ, prišli o mlynovú spojku Mareka Jandouša, ktorý sa nešťastne zranil a odniesol si to jeho lýtkový sval. Marekovi prajeme skoré uzdravenie a ďakujeme za vzornú reprezentáciu Slovenska.

V stredu 19. apríla sa naša reprezentácia stretne so súperom z Moldavska. Pôvodne sa malo toto stretnutie odohrať o 14.30 h, ale naša únia požiadala, aby sme mohli zápas odohrať o 16.30 h. O presnom čase vás po schválení zo strany Rugby Europe budeme čo najskôr informovať. Zároveň Vás prosíme, príďte povzbudiť našich junákov do Piešťan a pomôžte svojimi hlasivkami nášmu tímu zabojovať o víťazstvo. Ďakujeme.

Stream: http://www.rugbyeurope.eu/…by-europe-tv