old.slovakrug­by.sk

Generálny partner

Partneri

Hodnotenie zápasu Slovensko - Bulharsko

V sobotu 20.04.2019 mužská reprezentácia SR v rugby XV odohrala ďalší medzištátny zápas v rámci Rugby Europe Conference 2 South.

Diváci na domácom štadióne v Piešťanoch boli hnacím motorom našich reprezentantov čo sa odzrkadlilo aj v úvodných minútach zápasu. Hráči doslova „vybehli“ na svojho súpera a po úvodnom premenenom trestnom kope, na ktorý ešte Bulhari pohotovo reagovali položenou päťkou, sme dokázali skórovať ešte trikrát do konca prvého polčasu. Hra sa prelínala zo strany na stranu a aj napriek kvalitnej hre v úvode nepríjemný bulharský tím stále dokázal bodovo znížiť náš náskok (polčas 17:16). Po zmene strán sme tvrdo inkasovali po zbytočných chyb& aacute;c h v prvých minutých druhého dejstva. Z čoho sme sa ešte spamätali a dotiahli sme súpera na nerozhodné skóre 24:24. Ako sa hovorí zápas sa „zlomil“ zhruba desať minút pred koncom, keď náš tým hral v oslabení, čo fyzicky dobre pripravení Bulhari dokonale využili a preklopili misky váh na svoju stranu. Našim chlapom sa v závere už nepodarilo skórovať a tak sa z víťazstva 24:36 radovali hostia.

K vyrovnanému zápasu sa vyjadril aj prezident SRÚ Eduard Krützner ml.: „Vedli jsme o 9 bodů, to se nám zatím v této skupině rozhodně ještě nepovedlo. Bohužel jsme ale velmi dobře rozehrané utkání, nedokázali dotáhnout až do vítězného konce. Nemohli jsme se spolehat jen na dobře organizovanou obranu, kterou jsme soupeře zaskočili. Nedařilo se nám v mlýnech, z kterých jsme dovolili soupeři hodně herně vytěžil, a v útoku jsme byli jen málo efektivní. Dvě přísné žluté karty v závěru, a inkasovaná pětka z našeho autu nás také hodně mrzí.“

Po zápase nasledovalo vyhlásenia víťazov v ankete Rugbista roka 2018 v jednotlivých kategóriách.

Rugbista roka 2018: Martin Májovský (1. RC Slovan Bratislava)

Rugbistka roka 2018: Magda Mužíková (1. RC Slovan Bratislava)

Junior roka 2018: Lukáš Šefár (Žilina Bears RC)

V neposlednom rade ďakujeme súperovi, hráčom, trénerom, rozhodcom, delegátom, fanúšikom a partnerom. Za zmienku stojí aj návšteva bývalého žurnalistu World rugby magazínu Chrisa Thaua, ktorí momentálne pracuje na veľký článok o histórií Slovenského rugby.