Vyúčtovanie dotácii poskytnutých v roku 2016 z Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.
Vyúčtovanie 03/2017
Vyúčtovanie 02/2017
Vyúčtovanie 01/2017

Historický bronz pre slovenské rugby

Slovenský sedmičkový tím obsadil na ME 7´s skupiny Konferencie I. v bulharskom Burgase fantastické 3. miesto.

Tím poskladaný z hráčov českých, francúzskych a slovenských súťaží vedení trénerom Lištvanom sa prehrýzol ku konečnému bronzu stretnutiami v skupine B, kde postupne porazil Slovinsko a Nórsko. Oba tímy zaťažil vysokým skóre cez 30 bodov (Slovinsku 31:7, Nórsku 33:14) a prehral s Maltou 19:21. To znamenalo po prvom hracom dni 2. miesto v skupine a pokoj na ďalší ročník bez rizika zostupu.

Druhý hrací deň začalo slovenské mužstvo štvrťfinále so Srbskom, ktoré nám vlani na rovnakom turnaji uštedrilo za 2×7 minút drvivú porážku 0:45. Slovenský tím tento rok nemal žiadnu úctu k histórii a kvalitám súpera a zviedol so Srbskom vyrovnaný duel, ktorý skončil iba vďaka našej individuálnej chybe remízou 19:19. Nasledovalo (snáď jediné turnajové) predĺženie, v ktorom Slováci nenechali nikoho na pochybách a šli veľmi sebavedomo za postupom. V 2. minúte predĺženia rozhodli položením päťky na 24:19 a postúpili medzi štyri najlepšie tímy súťaže. Tam im žreb pridelil domáce Bulharsko, pre ktoré to bola dvojnásobná motivácia (za tohtoročný postup Slovenska práve cez tento tím v súťažiach pätnástkových mužstiev). Zápas bol hrateľný až do času, kým domáci odskočili v skóre o dve päťky. Potom už dominovali. V stretnutí o 3. miesto predviedol slovenský tím opäť sebavedomý výkon, keď celý zápas kontroloval a Maltu porazil v riadnom hracom čase 19:10. Po záverečnom klaksóne Malťania síce ešte položili päťku s prekopnutím, ale aritmetika duelu bola jasná: 19:17 a bronzová medaila!

Tréner Pavel Lištvan: „Mužstvo predviedlo neuveriteľnú silu, a to ako fyzickú, tak mentálnu. Bonus tohto kolektívu je vo vyrovnanosti všetkých hráčov, takže pri striedaní sa nestalo, že by sme striedali tzv. "do mínusu“. Obzvlášť hrdý som bol pri predĺžení so Srbskom na to, akým spôsobom si mužstvo šlo za víťazstvom. Verím, že i nedávno zosnulý Vlado Kubala sa z neba spokojne usmieval… Tento historický úspech je povzbudzujúci, ale aj zaväzujúci, pretože konkurencia v tejto súťaži je obrovská a mužstvá sa dlhodobo pripravujú."

Historický bronz vybojovalo mužstvo v zložení: kapitán Daniel Puha, Sebastian Náse, Antony Gilbertson, Miroslav Procházka, Daniel Němec, Marek Siráň, Jakub Varga, Miloš Ťažký, Radek Fialka, Jan Chupík, Marian Mudrik, Theo Fouillade.

Kapitán Dano Puha: „Ide skutočne o zatiaľ najväčší rugbyový úspech v histórii slovenského rugby. Keď spočítame silný a vyrovnaný kolektív plus jednoduchý herný systém stanovený trénerom, tak výsledok má svoj dôvod. Je to ale zároveň i záväzok do ďalšej prípravy, ďalej voči fanúšikom i našim partnerom.“

Zvláštne poďakovanie patrí spoločnosti Respect a najmä pánovi Dušanovi Guľášovi za jeho podporu a vieru v nás. Bez tejto podpory by sme to mali omnoho ťažšie.