R portál

Pôvodná stránka

old.slovakrug­by.sk

Generálny partner

Partneri

andorra-1.jpg

Európsky šampionát U18 - Konferencia 2

Na Veľkonočný pondelok odchádza juniorská reprezentácia na Majstrovstvá Európy do Andorry. Tento pyrenejský miništát zakliesnený medzi Francúzskom a Španielskom bude už po niekoľkýkrát hostiť šampionát starého kontinentu osemnásťročných. Slovenská rugbyová únia po prvýkrát vysiela na takéto významné podujatie svoju mládežnícku reprezentáciu, takže to bude pre nás historická premiéra. Slováci budú hrať v konferencii 2, súbežne s týmto turnajom sa v Andorre odohrá aj vyššia konferencia 1. Naši mladíci odohrajú zápasy proti Bulharsku, Bosne a Hercegovine, Izraelu a Malte. Na poslednú chvíľu odstúpilo zo súťaže Slovinsko.

V našom kádri tiež došlo na poslednú chvíľu k zmenám, keď z dôvodu školských povinností nebolo uvolnených pár opôr tímu a miesto nich boli povolaní hráči, ktorí boli v širšej nominácii reprezentácie. Ešte pred odchodom na európsky šampionát budú naši mladí reprezentanti dolaďovať formu počas víkendu na sústredení v Bratislave.

Touto cestou by sme chceli poďakovať pánovi Ing. Dušanovi Guľášovi a spoločnosti Respect Slovakia s.r.o za finančnú a materiálnu podporu, bez ktorej by sme veľmi ťažko dokázali zabezpečiť kvalitnú prípravu reprezentácie a účasť na európskom šampionáte.

Program zápasov:

29. 3. 2016 utorok 15.40 h (miestneho času) Slovensko – Bulharsko

30. 3. 2016 streda 15.40 h Bosna a Hercegovina – Slovensko

1. 4. 2016 piatok 16.50 h Slovensko – Izrael

2. 4. 2016 sobota 13.50 h Malta – Slovensko

Reprezentanti: Dávid Košťál, Jakub Augustín, Martin Berger, Lukáš Marek, Dominik Guľáš, Lukáš Chmelo, Dávid Břešťák, Filip Filipiak, Daniel Němec, Adam Scherer, Martin Kováč, Denis Juřík, Pavlo Osypenko, Lukáš Pomajbo, Dominik Kotěšovský, Martin Urbánek, Peter Páleník, Jakub Klčo, Tomáš Opial, Marek Kováč, Lukáš Kessl, Dávid Drozd, Filip Bobek, Michal Líška.

Realizačný tím: Vladimír Kubala,Eduard Krützner, Charles Cimetiere, Ján Čermák, Filip Kráľ, Martin Šuch, Terry Purton.