R portál

Pôvodná stránka

old.slovakrug­by.sk

Generálny partner

Partneri

7-s-1.jpg

Cez víkend sa predstavia sedmičkové reprezentácie.

Nasledujúci víkend sa predstaví mužská aj ženská sedmičková reprezentácia.

Ženy v sobotu odohrajú medzinárodný turnaj v Budapešti, ktorý berú ako previerku pred júlovými európskymi majstrovstvami konferencie 1. Tie sa budú konať v Sarajeve. Naše dievčatá sa v Budapešti v skupine stretnú reprezentáciou Maďarska a tímom zo Spojených Arabských Emirátov – Al Ain Rugby Club. Na tomto turnaji sa v ženskej časti ešte predstavia reprezentácie Chorvátska, Rakúska, domáci tím Budapest Exiles, výberový holandsko – švajčiarsky tím vystupujúci pod názvom Ushizi Warriors a organizátor sľubuje, ako prekvapenie turnaja, ešte dva tímy, ktorých názov zatiaľ neprezradil.

Muži to budú mať o poznanie ťažšie. Už vo štvrtok vyrážajú na 24-hodinovú cestu autobusom do bulharského Burgasu, kde sa uskutočnia Majstrovstvá Európy konferencie 1. Podľa slov reprezentačného trénera Pavla Lištvana to bude pre nás veľmi náročný turnaj z dôvodu absencie viacerých reprezentačných opôr, ktoré trápia zranenia. Bude pre nás úspechom, keď sa pobijeme o udrženie sa v konferencii 1 a nezostúpime. V skupine sa naši sedmičkári stretnú s reprezentáciami Maďarska, Švajčiarska, Srbska a Bosny a Hercegoviny.

Reprezentanti: Martin Májovský, Miloš Tažký, Pavol Majerčík, Patrik Ľoch, Sebastián Náse, Ján Chupík, Michal Malý, Jakub Varga, Daniel Nemec, Radek Fialka, Tomáš Černohorský, Théo Fouillade.

Realizačný tím: Pavel Lištvan, Vladimír Kubala, Eduard Krützner, Ján Čermák.

V.K