R portál

Pôvodná stránka

old.slovakrug­by.sk

Generálny partner

Partneri

a-siekel-prezident-sov.jpg

Víkendový sumár 26.-27.11

Poslednú novembrovú nedeľu sa uzavreli slovenské sútaže v jesennej sezóne. V treťom kole našej nižšej domácej súťaže v pätnástkovom rugby, ktorá nesie názov Respect Development liga, hostil Rugby Klub Bratislava súpera zo Žiliny. Žilinské medvede si ešte pred stretnutím dali ľahší tréning s prezidentom Slovenskej rugbyovej únie Eduardom Krütznerom a o 13.00 hlavný rozhodca Martin Janžo zahájil posledný zápas v jesennej časti. Úvodných pár minút sa súperi navzájom len ľahšie oťukávali a hralo sa prevažne rojom. V približne 8. minúte Žilina zavelila do útoku a podarilo sa jej skórovať. Od tohto momentu držala opraty zápasu pevne vo svojich rukách, keď si ešte do polčasu zabezpečila aj bonusový bod za položené 4 päťky. Domáca Bratislava dokázala odpovedať do polčasu len jedným trestným kopom a prvopolčasové skóre sa zastavilo na 3:26. V druhej polovici sa hra viac vyrovnala, ale Žilina z nej mala určite viac, čo potvrdila ešte jedným položením aj s úspešnou konverziou. Konečný stav stretnutia 3:33 a RC Bears Žilina sa tak stáva jesenným majstrom Respect Development ligy. (Tabuľka v galérii)

Za zmienku určite stojí, že dve hráčky bratislavského Slovanu odohrali v sobotu zápas vo Viedni, kde sa predstavili vo výbere Czechoslovak Barbarians. Toto stretnutie bolo zorganizované na podporu ženského pätnástkového rugby v Rakúsku a domáci tím RU Donau Viedeň v ňom zvíťazil nad výberom Czechoslovak Barbarians 19:17. Po zápase žien sa vo Viedni uskutočnil aj zápas mužov medzi RU Donau Viedeň a RFC Celtic Viedeň. Hosťujúci tím doplnili tiež dvaja hráči bratislavského Slovanu, ktorí si z chuti zahrali a podporili tak aj charitatívny účel tohto stretnutia v rámci Movembra.

V sobotu sme tiež bojovali na diplomatickom poli, respektívne sme viac hlasovali ako bojovali. Delegátom za Slovenskú rugbyovú úniu bol Eduard Krützner, ktorý sa zúčastnil 51. valného zhromaždenia Slovenského olympijskeho výboru. Na valnom zhromaždení bol po odstupujúcom Františkovi Chmelárovi, ktorý bol vo funkcii 17 rokov, zvolený nový prezident SOV Anton Siekel. Taktiež prebehli aj voľby do exekutív SOV. My dúfame, že to prinesie ten správny vietor do plachiet slovenského športu a sami sme zvedaví, čo to prinesie nám ako nováčikovi v SOV.

V.K