R portál

Pôvodná stránka

old.slovakrug­by.sk

Generálny partner

Partneri

ch-cimetiere-1.jpg

Víkendový sumár 25.-26.3

V sobotu sa v Trnave v krásnom športovom areáli Slávie odohralo ďalšie derby v podaní domáceho Spartaka a bratislavského Slovana.

Zápasu, ktorý mal začiatok o 14. hodine a prialo mu aj krásne slnečné počasie, predchádzala veľmi milá športová udalosť v podobe turnaja mladých rugbyových nádejí Trnavy, Piešťan a Slovanu do 12 rokov. Turnaj vo výbornej športovej atmosfére s množstvom rodičov a divákov splnil všetky atribúty vydarenej akcie. Chlapci a dievčatá sa zaúčali do tajov najlepšieho športu na svete a na ihrisku, pod drobnohľadom svojich trénerov a rozhodcu Michala Mikuláša, nechali celé športové srdce. Veľkú radosť mnohým urobilo aj zaslúžené občerstvenie v podobe domácich koláčikov, do ktorých sa po zaslúžených výkonoch viacerí pustili. Želáme mladým puškám, nech im to vydrží a nech sa naša slovenská rugbyová rodina ďalej rozrastá!

Hlavný rozhodca si po ukončení turnaja zavolal kapitánov na žreb a hlavné predstavenie sa mohlo začať.

Muziku od úvodu tvrdili hráči belasých, ktorí pôsobili kompaktnejším dojmom a každú väčšiu príležitosť využívali vo svoj prospech. Trnavskí bojovníci sa snažili, ale na tvrdé a rýchle útoky Slovana nenachádzali odpoveď, aj keď ešte v prvom polčase im Mišo Ťažký po krásnej spolupráci s Mišom Bendom vykresal akú-takú nádej položenou päťkou.

Po prestávke sa obraz hry príliš nezmenil. Slovanisti si často a rýchlo vymieňali loptu, striedali rýchle fázy s pomalými a ich hra bola veľmi variabilná. Definitívne K.O. dostali ešte stále bojujúci trnavskí srdciari po chybnej prihrávke mlynovky Slovanu. Ten v obrannom trnavskom priestore nahral kapitánovi súpera Jankovi Szekelymu, ktorý prebehol celé ihrisko, no pri výbornej defenzíve posledného Slovanistu prihral tesne pred bránkoviskom Maťovi Minárikovi, ktorému však lopta vypadla. Nezopakoval svoje položenie z prvej časti druhého polčasu a Spartak šiel definitívne do kolien. Konečné skóre RC Spartak Trnava – 1.RC Slovan Bratislava 12:66 (7–20).

V nedeľu odohral svoj zápas aj Development tím v rakúskej nižšej súťaži. V oklieštenej zostave, keď na stretnutie vycestovalo len 12 hráčov, ktorí nedokázali zabrániť vysokej porážke s domácim celkom R.U.C Krems 100:0.

Tabuľka Respect Extraligy v galérii.

M.M