R portál

Pôvodná stránka

old.slovakrug­by.sk

Generálny partner

Partneri

dw-1-rcs-1.jpg

Víkendový sumár 19.-20.11

Cez víkend sa odohralo vo svete viacero test zápasov na medzinárodnom fóre. Za najväčšie prekvapenie môžeme považovať historické víťazstvo Talianska nad Južnou Afrikou 20:18. Za zmienku stojí aj tesné víťazstvo Walesu nad Japonskom 33:30, keď domáci Wales strhol víťazstvo na svoju stranu v poslednej minúte stretnutia z drop gólu.

Slovenské tímy mali rakúsky víkend.

V sobotu sa v prípravnom zápase stretol rezervný tím RC Donau Viedeň s bratislavským Slovanom. V zápase, ktorý mal svižné tempo, sa domáci síce ujali vedenia hneď zo začiatku, ale Slovan svoju kožu nepredal lacno a v prvom polčase stihol odpovedať na tri päťky domácich jednou aj s úspešnou konverziou. Stav stretnutia do prestávky bol 15:7. V druhom polčase Slovan do 55. minúty ovládal hru a dokázal náskok domácich stiahnuť na hratelných 15:14. V záverečnej 25-minútovke sa už prejavila lepšia fyzická pripravenosť a zohratosť dunajských korzárov (názov viedenského B-tímu), ktorí zápas dotiahli do víťazného konca a skóre sa zastavilo na 37:19. Ako predzápas tohto duelu bolo stretnutie detí, v ktorom si belasé nádeje schuti zahrali s minipirátmi z Viedne.

V nedeľu sa tiež vo Viedni, ale na ihrisku RC Stade Wien, predstavil juniorský Development tím, ktorý je zložený z viacerých slovenských klubov a v rakúskej súťaži hrá pod hlavičkou R.U.C. Piešťany. Ako už napovedá sám názov domáceho klubu, tak zaň hrali väčšinou hráči z francúzskeho lýcea alebo z frankofónnych krajín žijúci v Rakúsku. Domáci predvádzali pekné technické rugby. Naši mladíci mali váhovú prevahu v roji, ktorú však až príliš využívali pri tlakoch v mlynoch. Kedže u juniorov je povolený pohyb mlynu max 1,5 – 2 metre a zo začiatku toto pravidlo Slováci nerešpektovali, boli za to často penalizovaní. Konečný výsledok 39:7 vypovedá o jasnej prevahe domáceho tímu, ale až taký jasný priebeh to nebol, čo vyzdvihol po zápase aj rozhodca stretnutia. Vo väčšej časti stretnutia sa hralo v obrannom území domáceho tímu a až päťkrát naši juniori inkasovali body po našej technickej chybe v súperovej 22-ke a následným využitím výhody súpera, ktorý dokázal prebehnúť cez celé ihrisko a naša druhá obranná vlna ho nedokázala zastaviť. Keby sme sa vyvarovali zbytočných chýb a zapájali do hry viac aj náš útok, bol by výsledok určite prijateľnejší. Žiaľ, na keby sa nehrá.

V nedeľu sa tiež odohral zápas v detskej kategórii, ktorý môžeme považovať za historický okamih slovenského rugby. Pôvodne sa mal uskutočniť turnaj v bezkontaktnom rugby pre deti, ktorý u nás absentoval viac ako 6 rokov. Z toho nakoniec zišlo a po dohode trénerov zúčastnených klubov sa odohralo stretnutie v klasickej plnokontaktnej forme, ktoré bolo vôbec prvé na území Slovenska v detskej kategórii. Usporiadateľský tím RK Bratislava doplnil mužstvo RC Spartaku Trnava a spoločne odohrali dva zápasy proti mladým nádejám Slovanu Bratislava. Belasí chlapci a dievčatá ťahali za kratší koniec, ale na druhú stranu musíme povedať, že mali v nohách zápas z predchádzajúceho dňa. Raz sa z víťazstva tešili hráči RKB + Spartaku 7:2 a v odvete skončil zápas remízou 3:3.

V.K