R portál

Pôvodná stránka

old.slovakrug­by.sk

Generálny partner

Partneri

bt-1.jpg

Úspešne v Taliansku

Určite stojí za zmienku, že výberový Slovensko – Český tím (13 hráčov SK, 1 hráč/masér CZ) Belasý Tobogán, sa v talianskom Tarvisiu na turnaji v snežnom rugby nestratil a v celkovom poradí nechal za sebou mužstvá z Talianska, Slovinska, Rakúska, Čiech, alebo aj z exotického Tunisu.

Po minuloročnom finálovom úspechu, kde B. T. získal striebro a v kategórii Old Boys dokonca zlato (tento ročník sa kategória Old Boys nehrala), si siahli chlapci z Tobogánu na bronzový stupienok a boli najlepší mimotaliansky tím z 18-stich prihlásených medzinárodných tímov v kategórii mužov. V boji o tretie miesto zvíťazili nad Olimpijou Ľubľana 5:4. Finále sa nieslo čisto v talianskom duchu, v ktorom si hravo poradilo mužstvo Terrones nad niekoľkonásobným predchádzajúcim víťazom snow rugby, tímom Invictus RFC 8:1. Nás môže tešiť aj správa, že Belasý Tobogán bol za svoje výkony na snow rugby pozvaný na európsky okruh v plážovom rugby priamo od prezidenta E.B.R.A (European Beach Rugby Association) Giancarla Stocca a mal by sa zúčastniť finálového a zároveň jedného z najväčších turnajov v plážovom rugby v Európe, konkrétne 16.-17. júla v talianskom Lignanu.

Slovenské farby na turnaji hájila aj Lucia Bohúšová, ktorá nastupovala za český tím Petrovíc A. Ten spoznal premožiteľa až vo finále, keď tesne podľahol domácemu celku Valchirie Tarvisio a obsadil tak konečnú druhú priečku.

Belasý Tobogán v pozmenenej zostave, keďže si niektorí hráči musia plniť pracovné povinnosti a poniektorí doliečiť zranenia z Talianska, uvidíme ešte tento rok na snehu v Ostrave. Taktiež by sa mali v Ostrave v lyžiarskom areáli Skalka predstaviť 20. februára žilinské medvede zo Žilina Bears Rugby Clubu a mladíci z Rugby Union Clubu Piešťany.