R portál

Pôvodná stránka

old.slovakrug­by.sk

Generálny partner

Partneri

tr-1.jpg

Spoločný tréning klubov v Čunove.

Po školení rozhodcov sa na domácom ihrisku Slovana Bratislava v Čunove uskutočnil tento víkend aj prvý spoločný tréning klubov pôsobiacich v slovenských súťažiach. Pod vedením prezidenta našej únie, ktorý je zároveň trénerom českého majstra Pragy Praha a školiteľ trénerov pre Rugby World, Eduarda Krütznera, trénovalo 46 hráčov z piatich klubov. Ako asistenti mu pomáhali Vladimír Kubala a Erich Sedlák. Nedeľné trénovanie bolo rozdelené do dvoch 2,5-hodinových jednotiek. Doobeda sa tréneri zamerali na individuálnu techniku prihrávky, správny pohyb na ihrisku a hru v mlyne. Poobede prišli na rad pre rojníkov štandardné situácie – aut a mlyn a útočníci si skúšali rôzne signály so zábavnou formou hry.

Posledná hodina sa vyplnila modelovým zápasom, ktorý bol rozdelený na tri 20-minútové bloky. Proti sebe sa postavil tím RK Bratislava doplnený o pár hráčov Žiliny a na druhej strane boli mladíci z Piešťan doplnení o skúsených harcovníkov zo Slovana a Trnavy. V zápase nešlo o výsledok, ale najmä o správne herné návyky pre mladých a nových hráčov a pohyb na ihrisku. Za kratší koniec ťahal tím tvorený vačšinou hráčmi v juniorskom veku z Piešťan, ktorý tesne podľahol chlapcom z RK Bratislava. V zápase si tiež vyskúšali svoje rozhodcovské schopnosti čerstvo preškolení arbitri Lukáš Koštial a Pavol Majerčík.

Na záver zástupcovia našej únie poďakovali hráčom za výborný prístup k tréningu. Ďalší zo spoločných tréningov je plánovaný na utorok 17. novembra v Piešťanoch.

V.K