R portál

Pôvodná stránka

old.slovakrug­by.sk

Generálny partner

Partneri

majster-sr-xv-1.jpg

SLOVAN MAJSTROM RESPECT EXTRALIGY 2015/16

V sobotu obhájil 1. RC Slovan Bratislava titul v najvyššej pätnástkovej súťaži – Respect extralige. Stalo sa tak po kontumačnej výhre nad Sláviou Košice, ktorá na zápas nedorazila z dôvodu nedostatočného počtu hráčov. Zástupcu východoslovenského rugby trápi veľká maródka v mužstve. Slovan si tak pripísal víťazstvo aj s bonusom za 5 bodov so skóre 30:0 a Košiciam bude odrátaný jeden bod za kontumáciu pri mínusovom skóre 0:30.

Oslava titulu sa aj napriek tejto nepotešujúcej správe uskutočnila, a to práve tým najlepším možným spôsobom. V Čunove sa totiž nakoniec zápas odohral. Síce len priateľský, ale so všetkým, čo k rugby patrí. Domácemu majstrovi sa ako sparing postavil výberový tím, ktorý niesol pre toto stretnutie názov RC Čárda Čunovo. Predstavili sa v ňom hráči Piešťan, Brna – Bystrc a pár hráčov domáceho Slovanu. O výsledok v tomto zápase, ktorý mal náboj súťažného stretnutia, až tak nešlo, ale domáci tím tesne zvíťazil 27:20, keď v poslednej akcii zápasu dokázal skórovať a potvrdil tak, že je majstrovský pohár v správnych rukách. Po tomto stretnutí a dekorovaní staro-nového šampióna, sa odohral ešte zápas domácich belasých detských nádejí, ktorý spravil peknú bodku za sobotným rugbyovým popoludním.

Tento víkend sa bude tiež niesť v znamení rugby. V sobotu privíta Slovan v prípravnom zápase mužstvo z kolísky nášho športu, RC Cleckheaton a v nedeľu sa uskutoční finálové kolo 1. Respect ligy v Piešťanoch.

Konečná tabuľka Respect Extraligy v galérii.

V.K