R portál

Pôvodná stránka

old.slovakrug­by.sk

Generálny partner

Partneri

7-1.jpg

Sezóna začala prvým kolom 7´s

V prvom kole Majstrovstiev Slovenska 7´s – Memoriál Tonyho Puverle, ktoré sa konalo v bratislavskom Čunove, sa z turnajového víťazstva tešil domáci tím Slovan Bratislava.

Belasí postavili svoju základnú sedmičku takmer iba z hráčov roja, ktorí by boli ozdobou nejedného pätnástkového mužstva a, ako sa nakoniec ukázalo, tak to stačilo na celkové turnajové víťazstvo. V derby zápase Slovan – Spartak Trnava, si domáci ustrážili niekoľkonásobného najlepšieho hráča slovenského okruhu 7´s Miloša Ťažkého a podarilo sa im zvíťaziť v stretnutí, v ktorom sa rozhodovalo, kto obsadí na turnaji prvé a druhé miesto. Žilinské medvede, ktorých tím tvoria šikovní mladíci a skúsení harcovníci, obsadili tretiu priečku, keď vyhrali nad Piešťanmi, ktoré boli doplnené pre tento turnaj o pár juniorských reprezentantov, pár veteránov a jedného manažéra z RK Bratislava. Ako negatívum môžeme hodnotiť, že sa turnaja nezúčastnil posledný víťaz 7´s ligy Slávia Košice, ktorá sa tento ročník viac zameriava na pätnástkové rugby, ale podľa košických funkcionárov určite uvidíme ich tím na niektorom z nadchádzajúcich turnajov. Pozitívum je určite to, že sa nám liga po hernej stránke vyrovnáva, čomu napovedajú aj výsledky.

Bratislavský turnaj bol zároveň aj rozlúčkou s kapitánom reprezentácie a hráčom Slovana Ľudovítom Verešom. Ľudo ako profesionálny vojak odchádza na dlhšiu dobu slúžiť k mierovým jednotkám na Cyprus, tak mu aj touto cestou chceme poďakovať za príkladnú reprezentáciu našej vlasti a nášho športu. Dúfame, že ho čoskoro uvidíme opäť v rugbyovom drese. Druhé kolo M SR 7´s – Memoriál Tonyho Puverle, sa uskutoční 1. októbra v Žiline.

Výsledky:

RC Spartak Trnava – Bears Žilina RC 21:5

R.U.C Piešťany – 1. RC Slovan Bratislava 21:28

1. RC Slovan Bratislava – Bears Žilina RC 24:7

R.U.C Piešťany – RC Spartak Trnava 14:28

1. RC Slovan Bratislava – RC Spartak Trnava 26:14

R.U.C Piešťany – Bears Žilina RC 10:19

Priebežná tabuľka v galérii.

V.K.