R portál

Pôvodná stránka

old.slovakrug­by.sk

Generálny partner

Partneri

s479260mala.jpg

RESPECT extraliga, RC Spartak Trnava - 1.RC Slovan Bratislava 19:34

Za krásneho slnečného počasia sa v sobotu v Trnave uskutočnilo ďalšieho kolo slovenskej rugbyovej RESPECT ligy. Narazili na seba odvekí športoví rivali RC Spartak Trnava a 1. RC Slovan Bratislava. Výkop bol zahájený presne podľa plánu o 14.00 pod dozorom ostrozrakého rozhodcu Michala Mikuláša.

Lepšie začali hráči Slovana. Mali územnú prevahu a podarilo sa im v úvode položiť päťku. Hra sa v prvom polčase potom prelievala zo strany na stranu, avšak Slovan bol o krok vpred a veľmi efektívny a svoje šance dokonale využil. Polčas skončil 7:12, s dodatkom, že ani náhodou nie je rozhodnuté.

Druhý polčas pre zmenu začali lepšie domáci. Slovanistom zavarili a zdalo sa, že prichádza dráma. Spartakovci sa dokázali dotiahnuť na bezvýznamných 5 bodov a mali obrovskú šancu otočiť skóre vo svoj prospech. Kapitán domácich Székely bol po krásnom sóle od polovice ihriska zastavený asi 3 metre pred bránkoviskom, ale ani jeho spoluhráčom sa nepodarilo dotlačiť loptu a položiť. Vzápätí stratili loptu a táto nepodarená akcia akoby im zobrala vietor z plachiet. Hosťom sa o pár minút podarilo opäť položiť, tentokrát zadákom Hybbenom a v posledných sekundách pretlačila loptu do podoby päťky aj mlynovka Puha.

Celkový sumár zápasu: išlo o veľmi pekné a kvalitné stretnutie, určite jeden z vrcholov tohto ročníka RESPECT extraligy. Oba tímy podali veľmi kolektívne výkony, predviedli do vysokej miery disciplinované správanie voči rozhodcovi a urobili veľmi dobrú reklamu nášmu športu. Zostáva veriť, že nabudúce si cestu do športového areálu Slávie (a aj na ďalšie zápasy RESPECT ligy) nájde oveľa viac fanúšikov. Jedinou čiernou škvrnou zostáva zranenie domácej opory Lukáša Hulmana, ktorý si nešťastným výskokom a dopadom vážne zranil koleno. Želáme mu skoré uzdravenie.

Tabuľka po 4.kole RESPECT extraligy v galérii.

M.M