R portál

Pôvodná stránka

old.slovakrug­by.sk

Generálny partner

Partneri

i-letny-rugbyovy-kemp-sru.jpg

I. Slovak rugby kemp

Prázdniny sú síce v plnom prúde, ale my sme nezabudli ani na našich školopovinných rugbistov a rugbistky. Od pondelka 29.7. do piatku 2.8.2019 Slovenská rugbyová únia organizovala historicky prvý kemp pre deti na Slovensku a to konrétne na malebnom Súľove.

Slovak rugby kempu 2019 sa zúčastnilo 23 detí z celého Slovenska (Bratislava, Žilina, Piešťany), susedných Čiech a dokonca sme mali aj medzikontinentálnu účasť v podobe talentovaného Arthura, ktorý na kemp pricestoval až z ďalekého Ománu. Deti boli rozdelené do dvoch vekových skupín od 6 do 8 rokov a od 10 do 14 rokov, aby bola zabezpečená bezpečnosť detí a atraktívnosť programu pre jednotlivé vekové kategórie.

Pokojný prázdninový penzión ožil vďaka najmenším milovníkom hry so šišatou loptou. Mladé nádeje si okrem rugbyových zručností rozširovali a zdokonalovali sa aj v iných pohybových aktivitách či oblastiach. Bohatý program kempu pozostával z viacerých trénigových jednotiek v kombinácií so zábavnými súťažami a hrami. Turistika, plávanie, módna prehliadka, opekačka či diskotéka dokonale dotvorili atmosféru budovania tímového ducha a aj napriek väčším vekovým rozdielom všetci ťahali za jeden povraz, tak ako to je pre rugby typické.

Vyjadrenie športového riaditeľa SRÚ Pavla Lištvana: „Byl to pilotní projekt,z mého pohledu úspěšný,který se dětem líbil, a který snad otevře dveře dalším účastníkům již příští léto.Evidentně program děti nenudil,a bylo prima prokládat dvoufázový trénink i jinými aktivitami(tu­ristika,koupa­liště,táborová hra..).Byl vidět razantní růst dovedností trénujích,a to i těch nejmenších,kteří dostávali každý den větší chuť si zahrát s těmi staršími.velké poděkování všem za nasazení,vzájemnou podporu a kamarádství napříč klubovou příslušností.Spe­ciální díky ,,ragbyové mámě“ Valentýně,která nejednou léčila kromě odřenin i duše dětí,kdy mnohé byly poprvé tolik nocí bez rodičů“

Dovoľte, aby som sa v mene Slovenskej rugbyovej únie poďakoval deťom za účasť a bojovnosť, ktorú odovzdali na ihrisku ale aj mimo neho, rodičom za dôveru, trénerom za trpezlivosť, pani zdravotníčke za starostlivosť a v neposlednom rade partnerom, ktorý tento jedinečný projekt podporili.

Projekt podporili: Respect Slovakia, Penzión Štefánik, Slovenská chránená dielňa a PN Print.

Účastníci: Jozef Hodás, Dávid Hodás, Adrián Nezdoba, Peter Šugár, Vladimír Kubala, Tamara Sedláková, Patrik Samec, Jakub Hlavatý, Arthur Kunc, Alex Bartovic, Richard Filípek, Adrián Stískal, Peter Bača, Martin Bača, Adam Augustín, Dávid Nemec, Eliška Lištvanová, Sára Sedláková, Marko Gropel, Martin Rabaj, Laura Némethová, Nella Puhová, Vincent Rumanovič

Realizačný tím: Eduard Krützner ml., Pavel Lištvan, Daniel Puha, Katarína Kubalová, Valentína Kováčová a Filip Kráľ

Ešte raz ďakujeme a tešíme sa na ďalší ročník Slovak rugby kempu 2020!

FK