R portál

Pôvodná stránka

old.slovakrug­by.sk

Generálny partner

Partneri

7s-finale.jpg

Bratislavský rugby víkend. Košice majstrom 7´s

V piatok sa v bratislavskom Novom Meste uskutočnil priateľský zápas medzi RK Bratislava a hosťami z Madridu. Španielsky klub pochádzajúci z hlavného mesta zastupovali hráči vo veteránskom veku, ktorí reprezentovali miestne francúzske lýceum. Body padali väčšinou do päťkoviska Bratislavčanov, ktorým prišlo vypomôcť aj pár hráčov Žiliny. Starí páni (35+) hrali naozaj atraktívne rugby, kde sme na ich strane mohli vidieť neustále šišku v pohybe a málo technických chýb. Hráči RK Bratislava nevedeli nájsť na hru Španielov adekvátnu odpoveď, ale ku cti im slúži, že do zápasu zapojili veľa nováčikov a mladých hráčov v juniorskom veku, ktorí bojovali až do samého konca. RK Bratislava – Liceo Frances club de rugby Madrid 12:97.

No a v sobotu to už bolo v Čunove o bodoch. Na finálovom kole Majstrovstiev Slovenska 7´s – Memoriál Tonyho Puverle sa zúčastnilo 5 mužstiev, keď na poslednú chvíľu odvolal svoju účasť hosť našej ligy RC Brno-Bystrc 7´s. Bez porážky celým turnajom prešiel domáci tím Slovana, ktorý postavil na finálové kolo to najlepšie, čo mal momentálne k dispozícii, ale ani toto turnajové víťazstvo mu nepomohlo obsadiť lepšie ako 3. miesto v konečnej tabuľke.

Prvýkrát v sedemročnej histórii sa putovný pohár Tonyho Puverle sťahuje z Bratislavy, a to rovno do Košíc. Je to zásluhou hráčov RK Slávia Košice, ktorí počas celej sezóny podávali najvyrovnanejšie výkony a zaslúžene sa stali majstrami Slovenska v 7´s v ročníku 2015/16, aj keď na finálovom turnaji po dvoch prehrách obsadili až tretie miesto.

Na druhom mieste v konečnej tabuľke, ako aj v Čunove, bol trnavský Spartak. Chlapcom v červeno-čiernom, ktorí dohrávali posledné kolá v oklieštenej zostave, to môže byť naozaj ľúto, keď už tretiu sezónu po sebe skončili na druhom mieste a už sa na nich pomaly hodí futbalové prirovnanie večne druhí.

Za zmienku stojí aj sympatická a stále sa zlepšujúca hra mužstiev Žiliny a Piešťan, ktoré do svojich tímov zapájajú hráčov od juniorského veku a ich vzájomný súboj po dobrom výkone skončil spravodlivou remízou 5:5. Finálovým turnajom sme uzavreli túto pre nás vydarenú súťažnú sezónu. Na reprezentačnej úrovni sa ešte predstavia naše družstvá mužov, žien a juniorov v lete na Majstrovstvách Európy, o ktorých vás budeme informovať. Sláva víťazom, česť porazeným.

Výsledky finálového kola:

1. RC Slovan Bratislava – Žilina Bears RC 44:5

R.U.C. Piešťany – RK Slávia Košice 0:31

RC Spartak Trnava – 1. RC Slovan Bratislava 7:33

RK Slávia Košice – Žilina Bears RC 41:0

RC Spartak Trnava – R.U.C. Piešťany 31:12

1. RC Slovan Bratislava – RK Slávia Košice 21:14

Žilina Bears RC – R.U.C. Piešťany 5:5

RK Slávia Košice – RC Spartak Trnava 24:28

R.U.C. Piešťany – 1. RC Slovan Bratislava 12:22

RC Spartak Trnava – Žilina Bears RC 22:5

Konečná tabuľka v galérii.

V.K