R portál

Pôvodná stránka

old.slovakrug­by.sk

Generálny partner

Partneri

avon.jpg

AVON PROTI RAKOVINE PRSNÍKA.

Slovenská rugbyová únia sa môže pochváliť zaujímavou charitatívnou aktivitou.

Náš elitný rozhodca Michal Mikuláš sa v mene SRÚ zúčastnil akcie na podporu boja proti rakovine prsníkov. Túto akciu poriada každoročne svetoznáma kozmetická firma AVON a je lemovaná účasťou známych osobností spoločenského života na Slovensku.

O čo teda išlo? Spomínaný rugbyový činovník sa zúčastnil pilotnej akcie, ktorá vyvrcholí v sobotu 18. 6. akciou AVON pochod za boj proti rakovine prsníkov. Totiž, tohtoročným mottom vybraných tvárí kampane je ich výzva na boj s chorobou a ako inšpirácia im slúži novozélandský maorský bojový a rugbyový tanec Haka, ktorý je celosvetovo známy vďaka All Blacks. Náš rozhodca, ktorý tento tanec ovláda „tancom aj slovom“, sa zúčastnil natáčania promo videa a fotenia k tejto akcii. Tváre kampane (4 slovenské pacientky) zaúčal do tajov tohto tanca a zároveň s nimi natáčal spomínané promo video. Akcia sa odohrávala v pražských ateliéroch za účasti veľkého štábu fotografov, režisérov a ďalších im podobných činovníkov spolu so šarmantnými dámami z Avonu. Vzniklo časozberné video, ktoré vám ponúkame na prezretie a inšpiráciu.

V hre sú aj ďalšie aktivity (ak sa ich podarí zrealizovať) súvisiace s týmto rugbyovým tancom, ktorých vyvrcholenie bude na spomínanej akcii 18. júna a o ktorých budeme fanúšikov a nádejných fanúšikov určite informovať.

Aktivita nášho rozhodcu nech je pre všetkých dôkazom, že rugby nepozná spoločenské hranice a obsahuje myšlienky a princípy pozitívneho ducha. Dievčatám sa tanec veľmi páčil, boli veľmi šikovné a rýchlo napredovali a pri rozhovoroch dávali najavo, že tento tanec ich dobíja energiou a je pre nich skutočne inšpiráciou. Rugbyová rodina sa veľmi teší, že týmto ženám (a všetkým, ktorých takto Haka inšpiruje) mohla aspoň takýmto kúskom aktivity pomôcť v boji s ich nepríjemnou životnou strasťou.

Videá s pripravovanej kampane si môžte pozrieť tu:

https://www.youtube.com/watch?…

https://www.youtube.com/watch?…